Łyżka cedzakowa – jak z niej korzystać

thumbnail

Właśnie ugotowałeś pierogi, kluski leniwe warzywa lub pyzy w garnku z ogromną ilością wody i zastanawiasz się, czym wydobędziesz gotowe do spożycia jedzenie? Ten problem ułatwi ci łyżka cedzakowa.

Każda kuchnia wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. W końcu nie potrafisz wyobrazić sobie życia bez przedmiotów, które odejmą ci dodatkowej pracy, ale też umożliwią dalsze gotowanie. Jeśli więc dopiero urządzasz swoją kuchnię albo otwierasz małą gastronomię lub większą restaurację – powinieneś zaopatrzyć się w multum przyrządów, które znacznie ułatwią ci ten proces.
Każda kuchnia powinna być zaopatrzona w takie wyposażenie, dzięki któremu praca przy gotowaniu, pieczeniu, smażeniu będzie o multum łatwiejsza. Jedną z przydatnych i niezastąpionych więc rzeczy do kuchni staje się łyżka cedzakowa.

Jak można z niej korzystać?

W skrócie łyżka ta umożliwia wyjmowanie ugotowanego jedzenia z wrzątku. Zbudowana jest ze stali nierdzewnej, więc pod wpływem gorącej wody nic się z nią złego nie stanie. Łyżka ta posiada dziurki, dzięki którym umożliwi ci odcedzenie wody, kiedy nabierasz na nią na przykład pierogi. Oprócz tego posiada długi uchwyt, tak jak zwykła łyżka, dzięki czemu możesz nabrać jedzenie z wrzątku bez narażenia się na oparzenie. Woda, dzięki dziurkom z łyżki odpływa, a ty dzięki temu możesz wrzucić wyjęte łyżką jedzenie prosto do garnka.

Specyfika

Łyżka cedzakowa jest więc niezbędna w każdej kuchni i jest przystosowana do odcedzania gotującego się jedzenia z wody. Jej głównym zadaniem jest właśnie odcedzanie. Łyżka ta sprawdza się również dla frytek, które wyjmujesz z oleju, dzięki czemu masz pewność, że frytki, które za chwilę zjesz, są pozbawione nadmiernego oleju. Łyżka cedzakowa przydaje się także do wyjmowania domowych pączków z oleju.

Gdzie można kupić i ile kosztują?

Łyżki te są stosunkowo tanie. Kosztują około 11 zł. Każda gospodyni nie wyobraża sobie bez niej gotowania. Przyrząd możesz kupić w każdym pierwszym lepszym supermarkecie, ale też w specjalnym sklepie z artykułami przeznaczonymi wyłącznie do kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top